İPEK KİRPİK NEDİR?
İpek kirpik programı, kirpiklerin uzun ve bol durmasını gerçekleştiren bir usul. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki reel kirpiklere farklı farklı hususi medikal yapıştırıcısı yapıştırılıyor. Kirpikler bakıma tabi olarak 2-3 ayda tamamıyla dökülüyor. İpek kirpikler reel kirpik yapısına en çok benzeyen ipekten yapıldığı amacıyla epey naturel görünüyor.
İPEK KİRPİK ACITIR MI?
İpek kirpikler teker teker yerleştirildiğinden prosedür uzun sürebilir. Ancak hassasiyetinize göre hafif bir yanma hissedebilirsiniz.
İPEK KİRPİK ZARARLI MI?
Eğer ipek kirpik taktıracaksanız nitelikli bir merkez seçmekte yarar var. Kirpiği takmak amacıyla sarfedilen yapıştırıcı kirpiğe değerse zarar verebilir.
İPEK KİRPİK BAKIMI NASIL OLUR?
İpek kirpik taktırdıktan sonra göz makyajı uygulamak, rimel ve eyeliner sürmek zorlaşıyor. Çünkü makyaj temizliğinde mamüller kirpik ralarına kaçabiliyor. Bu sebeple şayet göz makyajı yapmayı seven biriyseniz ipek kirpik taktırmadan evvela iki kere düşünmelisiniz.
İPEK KİRPİK UYKUDA SORUN OLUR MU?
İpek kirpik taktırdıktan sonra yüz üstü yatmak kirpiklerin yamulmasına ve şekillerinin bozulmasına neden olabilir.
İPEK KİRPİKLE YÜZ TEMİZLİĞİ NASIL OLUR?
İpek kirpik taktırdıktan sonra yüzünüzü mutlaka yıkayabilirsiniz. Ancak makyaj temizlerken göz ve kirpik bölgesine dikkat etmelisiniz. Çünkü ipek kirpiklere sabun değmemesi gerekiyor.
İPEK KİRPİK NASIL ÇIKARTILIR?
Kalan ipek kirpiklerinizi kendiniz çıkarmaya çalışmamalısınız. Kirpiğin uygulandığı merkeze gidip çıkarttırmanız gerekiyor. Yoksa kendi kirpiklerinizle zarar verebilirsiniz.
İPEK KİRPİK NE KADAR SÜRE KULLANILIR?
Bakımını yaptırdığınız ve kurallara uyduğunuz taktirde ipek kirpikler 3 ay dayanabiliyor. Ancak kirpiklerin dökülme aşamalarında kirpikler azıcık biçimsiz durabiliyor.
İpek kirpik eksperler yönünden gerçekleşiyor. Uygulama çoğunlukla 1 – 2 saat arasında sürmektedir. Belli bir vakit sonra yapılan ipek kirpik bireyin kirpiğinden ayrılarak dökülmektedir. Bu prosedürü yaptıran şahıslar uzun vakitli olması amacıyla devamlı bakım yaptırmalıdır. Uygulama sırasında yapıştırma prosedürü doğal ve hipo alerjik yapıştırıcılarla gerçekleşiyor. 3 hafta ile 6 ay arasında kullanım sağlanmaktadır. Bu yapıştırıcılar gözlerde duyarlılık olmaması amacıyla gereklidir. İpek kirpik programları mutlaka eksperler yönünden yapılmalıdır. Kişinin göz hassasiyeti ve alerjisi varsa, sınama gayeli her iki gözüne dahi 2 tane kirpik takılarak 24 saat programlamayı denemesi gereklidir. İpek kirpik programları yaz ve kış mevsiminde uygulanmaktadır. Uygulama yaptırdığınız kirpiklerinize gece makyajı yapabilirsiniz. Fakat makyaj temizleme ürününü yağsız tercih etmelisiniz. İpek kirpiklerinizi banyo, sauna, hamam deniz ve havuz gibi alanlarda kullanabilmeniz mümkün. Fakat ph derecesi yüksek olan havuzlarda sorun yaşanabilir. Dikkat edilmelidir. Gözle ilgili bir prosedür yaptıracağınız amacıyla ileride sorun yaşamamak namına titiz olmanızda yarar var.