Dudak Renklendirme Hakkında Merak Edilen Her şey Dudak renklendirme prosedürünü son dönemde etrafınızdan duymuş olabilirsiniz; zira son dönemde epey bilindik! Peki nedir bu dudak renklendirme, nasıl yapılıyor, acıyor mu, ne kadar daimi? Aslına bakarsanız bu prosedür, bedene uygulanan dövme uygulamasına azıcık benziyor, fakat derhal korkmayın! Dövme programı kadar deri altına inilmeden, daha yüzeyde, naturel içerikli ve belli zaman daimi pigmentlerle yapılıyor. Vücuda yapılabilen değişik renklerdeki dövmeler gibi, dudaklara dahi istenilen renkte, belli zamanlı daimi renklendirme prosedürü yapılabiliyor. Hemen ilk soruyu duyabiliyorum;
DUDAK RENKLENDİRME ACILI BİR İŞLEM Mİ?
Uygulama yapılırken acıyor mu? Çok rahat söyleyebilirim ki, hayır. Derinin üst tabakasında uygulanan bir prosedür olduğu amacıyla, prosedür esnasında rastgele bir ıstırap oluşmuyor. Zaten prosedür evvel konforunuzu çoğaltmak amacıyla dudak bölgesine anestezi kremi uygulanıyor. İşlemin hedefi; solmuş, canlılığını yitirmiş, dudak çerçeve hattı uçuklar ve benzeri. sebeple kaybolmuş dudakları daha sıhhatli, daha canlı ve bakımlı göstermek. Öyle isminden ilk anlaşılabileceği gibi “uzun zaman daimi dudak boyası” değil. Özellikle doğru yerde ve deneyimli kişilerce uygulanan uygulamalarda, dudakları sıhhatli ve bakımlı gösterecek, sahip olunan dudak rengine elverişli, naturel renkler tercih ediliyor. İşlemi yaptırmaya karar vermeden evvela prosedür yaptıracağınız yer ve şahıs ile ilgili kesinlikle iyi soruşturma yapmanızı tavsiye ederim. Kalıcı uygulanan bu işlemlerin steril ortamlarda ve bölümünde yetkin kişilerce yapılması epey mühim. İşlemden evvela dudağınıza tesirli bir anestezi kremi sürülüyor ve 10-15 dakika bekletiliyor. Sonra dudağınızın prosedür nihayetinde simetrik görünmesi ve dudak çerçeve hattınızın doğru belli olması amacıyla, dudak kalemi ile dudaklarınıza evvela çizim yapılıyor. Ardından renge karar veriliyor. Tecrübeli ve bilgi sahibi bir uzmanın burada sizin dudak renginize bakarak, renk konusu ile ilgili doğru yönlendirme yapması epey mühim. Renge karar verildikten sonra, aplikasyon yarım saat kadar devam ediyor. Tek kullanımlık mikro iğneler ile, dudağın derinine inmeden, en üst tabakanın derhal altına, belirlediğiniz renkteki pigment yerleştiriliyor. Burada programın naturel görünmesi amacıyla homojen ve degrade bir prosedür yapılması mühim. Bu sayede prosedür silinirken dahi parça parça değil, tam rengi açılarak kayboluyor. Değişim bütün süreç dahil toplam bir saatte yapılıyor. Çalışan hanımlar, işlerinden öğle arası ayrılıp bu programlamayı yaptırabilirler.
NE KADAR KALICI?
Ne kadar zaman daimi diyerek merak ediyorsanız şayet; dudak renklendirme prosedürü ortalama 2 sene daimi. Dövme kadar derine inmediğinden ve dövme pigmentinden değişik naturel içerikli pigmentlerle yapıldığından, prosedür ortalama 2 sene kalıyor, bu zaman içinde solarak kayboluyor. DOĞAL RENKLERDE UYGULAMA YAPILMALI
Bu programa daimi makyaj dahi deniliyor ancak, bence bu bir makyaj değil, dudaklardaki estetik tamirat uygulamasıdır. Hani makyaj dendiğinde iki sene süresince rujlu görünmek gibi anlaşılıyor olur. Aslında uygulamadaki maksat makyajlı görünmek değil; makyajsız, dudak boyası kullanmaya lüzum kalmadan, hoş görünmek olmalı. Sonuç; suni aşikar dudaklar değil, naturel aşikar dudaklar olmalı. Zamanla, yaşla, birtakım hastalıklar, uçuklar ve bölgesel etkenler sebebiyle dudaklar 18 li yaşlardaki görüntüsünü kaybeder, bu çok naturel bir süreçtir. Dudaklar solar, çerçeve hattı kaybolur ve zaman içinde küçülmüş, içeri çekilmiş gibi görünür ve bizi olduğumuzdan daha ihtiyar gösterir. İşte bu aplikasyon yardımıyla dudaklar, olması gereken hatlara kavuşturulur ve solan rengi yineleme canlandırılır. Amacımız 18 li yaşlardaki dudaklara yakınlaşmak; işte bu sebeple bu programa dudak gençleştirme dahi olarak tanımlanmaktadır. Doğal renklerle, profesyonel uygulanan uygulamalara ben “dudak gençleştirme” diyorum.
DUDAKLAR DAHA DOLGUN GÖRÜNÜYOR MU?
Dudaklar bu aplikasyon ile daha dolgun gözüküyor mu? derseniz “evet” diyebilirim. Kaybolan dudak hatları belirginleştirildiğinden, dudaklar olması gereken dolgunluğa kavuşarak, daha besbelli gözüküyor. Hemen prosedür ardından hafif şişkinlik olur ancak bu, 2-3 saat içinde geçiyor. İşlemden derhal sonra sosyal hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Bu kadar kısa sürede uygulanan bir prosedür olması, çevreye çok farkettirmeden hanımları daha genç ve bakımlı göstermesi, naturel güzelliğin ön planda olduğu bu dönemde bu programlamayı daha bilindik yapıyor. Makyajsızken hoş görünmeyi gerçekleştiren bu aplikasyon, çokça hatun yönünden keşfedilmiş halde. Eğer bir gün siz dahi dudak renklendirme prosedürü yaptırırsanız No Make-Up ( makyajsız) selfie’ lerinizde her bireyin sizin amacıyla “dudakları ne kadar güzelmiş” diyeceğini biliyorum.